Kronplatz – italské poježděníčko

Co kdybych vám řekla, že znám kouzelné místo, kde mají to nejkrásnější modré nebe, luxusní sníh a ten nejepší svařák? K tomu je to jen slabých sedm hodinek autem z Prahy. Už jste natěšení? Představuju vám Kronplatz!

Tenhle rok jsme na náš oblíbený kopec vyrazili koncem ledna. Mnohem lepší je ale vyrazit hned na začátku sezóny – začátkem prosince. Příště už stejnou chybu neuděláme, ale stejně to stálo za to.

Ubytovaní jsme byli v Apartments Mitterhoff, což je vlastně starý statek, který předělali na apartmány. Měli jsme vlastní kuchyňku, kde jsem po večerech mohli vařit těstoviny a ráno zase vajíčka. To byl ten pravej start dne.

Pět minut autem a už jsme byli pod sjezdovkou. Permanentka na dva dny vycházela na necelých 100 eur – pokud se vám to zdá hodně, vězte, že v poměru k českým horám se to rozhodně vyplatí. Čas strávený ve frontě? Tak dvě minuty.

Když nás lanovka vytáhla nahoru, moře nás přívítalo azurovou barvou. Budete to milovat, na své si přijde opravdu každý. Fanoušci prudkých, černých sjezdovek (na Piccolinu je prý snad nejpříkřejší sjezd), ale i začátečníci, co se raději plácají na skoro-rovinkách. Perfektní je červená sjezdovka, která vede k vlaku Percca, dolů jedete krásných 30 minut.

Z restaurací doporučím přímo na kopci Herz Alm, kde mají výborné těstoviny za (na Itálii) přijatelné ceny. Když se to ještě spojí se sluníčkem, je to prostě pecka!

Jak jsme si dva dny užili se můžete mrknout na videu:

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s