Roadtrip – New York (2. část)

V předchozím článku jsem popsala, jak složité může být někdy (asi naší vlastní blbostí) půjčení auta. A co bylo dál?

Z Toronta je to k hranicím s Amerikou „co by kamenem dohodil“.

Překročení hranic bylo úplně v pohodě a asi půl hodiny za nima jsme zastavili u hotelu a na tři hodiny usnuli jak zabitý… Ačkoli to byl risk, rozhodli jsme se to v téhle situaci neřešit.

Vstávali jsme asi kolem pátý ráno a vyrazili na cestu. Poprvé jsme do toho auta taky tankovali, tak nás docela milé překvapila spotřeba. Za 10 USD jsme natankovali půlku nádrže. Tak aspoň na benzínu jsme něco ušetřili. Pak už byla cesta fajn, i když docela dlouhá a my docela unavený. Ale zvládli jsme to! Kolem druhé odpolední jsme dorazili do hotelu na Staten Island.

Co stojí za to vědět?

Staten Island – zejména kvůli cenám ubytování, jsme si zvolili Staten Island jako náš výchozí bod a pokud cestujete autem, je to perfektní volba.

O rok později jsem pak bydleli v New Jersey, kde je to super i bez auta. Ale o tom zase příště 🙂

Trajekt na Staten Island – ze Staten Islandu jezdí každých 30 minut trajekt, který je zdarma a kterým by se měl svézt každý, i když na Staten Island nepotřebuje. Ty výhledy jsou totiž úžasný. Takže cesty jsme si vždycky užívali.

Ubytování v Airbnb – hodně dopředu jsme si zarezervovali ubytování tady. Paní byla moc milá, bydlíte v podstatě u nich v baráku, ve kterém je udělaný takový malý byteček. Výhodou pro nás bylo i parkování. S klidným svědomím dávám pět hvezdiček a vesele doporučuju dál.

Ubytování Holiday Inn Staten Island – na přespání stačí 🙂

Co jsme dělali?

Central Park – tak sem jsme se vydali několikrát, hlavně kvůli proměnlivému počasí. Skvělý místo na procházky, krásné fotky, piknik. O rok později jsme zjistili, že stojí za to i projížďky na kole a půjčení lodiček >>

Brooklynský most – must see ve dne i v noci, obojí má svě nezaměnitelné kouzlo. Lidí je tu sice mraky, holt je to ale ikonická památka.

High Line – bývalá železnice, kterou přestavěli do zeleně. Procházka ve výšce, jak se patří. Nevšední zážitek, který vás bude bavit. A když ne, každou chvíli můžete sejít nebo sjet dolů a vydat se zase do ruchu velkoměsta.

Empire State Building – to, co vám teď řeknu vám ušetří spoustu časů a nervů. Lístky kupte online. Přivstaňte si a vydejte se na začátek otevírací doby, nebo naopak tak nějak těsně před koncem (záleží, jestli chcete vidět město za dne nebo v noci). Já hlasuju pro den všema deseti, protože si myslím, že to má větší kouzlo a  člověku opravdu dojde, jak je to úžasný. Ideální je samozřejmě vidět obojí 🙂 Takže pokud to tak máte, jděte třeba přes den na Empire a večer na One World Observatory – nebo naopak. ALE pokud si máte vybrat jenom jedno, doporučuji Empire.

Times Square – chaos, kterej musíte vidět. V noci je tam světlo jak ve dne a kolem jsou tisíce reklam… Nemám k tomu co dál říct, každý si udělá názor sám. Za mě zážitek, ale nejsem fanoušek takových věcí.

Tip: Chodíme pěšky – zastávám názor, že nejvíc z města uvidíte, když půjdete pěšky. Jenom tím, že nevezemete mezi dvěma památkami město, ale půjdete hezky po svých, uvidíte další kus. A často právě ten může být ten nej :))

 

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s