Roadtrip – dva týdny v Kanadě a USA – začátek

Pokud je vaším snem navštívit Kanadu a Ameriku, směle do toho! Tenhle výlet bude rozhodně nezapomenutelný. My jsme se na něj vydali v létě 2016 a na následujících řádcích se vám pokusím popsat cestu, naší zkušenost s půjčením auta, rozpočet i tipy na ubytování v jednotlivých městech. Jdeme na to!

Praha -> Toronto

Jako počáteční bod naší cesty jsme si zvolili Toronto, ve kterém jsme měli strávit den nebo dva u známých a vydat se dál na cestu.

Letěli jsme s KLM, kterou, pokud to jde, volíme rádi, máme jen dobré zkušenosti. I tenhle let byl příjemný a tak za asi 10 hodin vystupujeme v Torontu.
Kanadský pohovor s imigračním úředníkem probíhá v pohodě, ptá se nás na naše úmysly. Pro jisototu máme vytištěné pojištění i ubytování po cestě a samozřejmě zpáteční letenky.

Za pár minut už nás vyzvedávají známí na letišti. Jako první jsme se jeli najíst, proto bych si dovolila vsuvku 😀 Je pravda, že když jedete z Čech do Kanady, budou řízky asi to poslední na co budete myslet, ale malé bistro Schnitzel Queen rozhodně stojí za navštívení. Majitel je Čech (zdravím Káju) a pro mě je to srdcová záležitost, protože jsem tam rok pracovala. Nicméně – řízkový sendviče jako tady už jinde nezažijete. A ceny vás nepoloží, což se aspoň zazačátku, než si zvyknete, hodí :-))

Adresa: Bistro Schnitzel Queen, 211 Queen Street East

Zbytek dne se procházíme po městě a zaboha se snažíme neusnout, abychom lépe překonali jet leg.

2. den – Toronto Islands

V Torontu je toho rozhodně k vidění dost. Protože nám počasí přálo, vydali jsme se na Toronto Islands. Ostrůvky, které jsou lodičkou kousek od centra a hlavně – je z nich skvělý výhled, jak ve dne, tak v noci. Takže pokud jste úchylní na fotky výhledů tak jako já, je tohle něco, co musíte vidět!

IMG_1946

Ostrovy vám zaberou v pohodě tři hoďky a hned po tom co se vrátíte zpátky do města, po levé straně je nenápadný stánek s hot-dogy. Byl to ten nejlepší hot dog, který jsme kdy měli. Ani v New Yorku jsme na žádný podobný nenarazili. Takže pro hladové bříško po procházce je to to pravé.

Zbytek dne jsme se procházeli po centru, šli se podívat na známé Dundas Square (pyšní se tím, že je to malé Times Square), večer jsme si zašli na véču a pivo a užívali si začátek dovči a kolik toho ještě máme před sebou 🙂

3. den – Toronto a míříme do Ameriky – nebo ne???

3. den, byl to čtvrtek, jsme měli naplánovaný krásně. Ráno jsme zamířili do akvárka, a ačkoli nejsme žádní velký fanoušci rybiček, tohle stálo za to. Největším zážitkem pro mě bylo, že sem si mohla pohladit rejnoka. Navíc byly podchody udělané tak šikovně, že přímo nad námi plavali žraloci! A to je zážitek sám o sobě.

-> Ripley’s Aquarium of Canada, 288 Bremner Blvd, Toronto

Akvárko se nachází hned vedle CN Tower, symbolu toronta. Teď vám něco prozradím – naplánujte si prohlídku přes oběd nebo přes večeři a udělejte si rezervaci v restauraci. Pokud totiž máte rezervaci, vyvezou vás nahoru a nemusíte platit lístek. Nabaštíte se tak skvělého jídla a výhled si užijete mnohem víc než z vyhlídky. Koncept téhle restaurace je skvělý. Jídlo vyníkající a hlavně – zažádejte si o místo u okna. Celá restaurace se otáčí, takže si nádherné výhledy můžete opravdu vychutnat, stojí to za to. A finančně to vyjde nastejno, jako koupit lístky na CN Tower a jít na oběd do McDonalds :))

IMG_2031

Půjčení auta & debetní karta

Kolem šestý hodiny jsme si měli vyzvednout auto v půjčovně a vyrazit směr New York. Půjčení auta jsme si samozřejmě zarezervovali už z domova přes Enterprise. Cena byla skvělá – na X dnů nás to vycházelo na cca 10 000 Kč. Neměli jsme sice kreditní kartu, ale všude na internetu psali, že debetní ani nepoznají, tak jsme to neřešili.. A to byla přesně ta chyba, která nás nakonec stála dalších 20 000 Kč. Pánovi z půjčovny jsme hezky kartu předali, aby nás odmítl s tím, že je to debetní a že nám auto prostě nepůjčí. Tečka. Zavíráme. A my měli po srandě. Asi si dokážete představit naše zoufalství, když jsme měli naplánovaný celý trip, po cestě zaplacené ubytování, v Torontu už ubytování zase ne a co teď?

Letěli jsme na internet, abychom zjistili, že všechny půjčovny už jsou dneska zavřené. Ty, které byly otevřené zas neměly auta. S vidinou toho, že nám to bez kreditky stejně nikde nepůjčí jsme propadali zoufalství. Poslední šancí bylo letiště, našli jsme na holidayautos.com, že by tam mělo být otevřené Alamo do půlnoci. Jedeme tedy na letšitě a k naší velké úlevě nám auto půjčují i na debitku, mají to v podmínkách, že můžou (zajímavé je, že Alamo patří pod skupinu Enterprise). Paní si všechno zapisuje, pak prohlásí – fivehoundreonethousand dollars, please… what??? Takže z našich deseti tiscí se dostáváme na třicet… Zamáčkneme slzu, bereme vínový Chervolet Malibu a rychle se řítíme k americkým hranicím.

Poučení – nespoléhejte na to, že debetní karta projde všude. Alamo konkrétně má ve svých podmínkách, že je možné tyto karty využít. Rozhodně to ale není standard. A může vás to vyjít pěkně draho.

Jak to bylo dál? >>

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s