3 netradičních zážitky, které vás v New Yorku budou bavit

Jsou věci, které se dozvíte v každém průvodci. Vybrala jsem pro vás ale 3 zážitky, které mě nadchly a přitom když jsem v New Yorku byla poprvé, vlastně mě ani nenapadly. Možná jste chytřejší, ale pokud ne, inspirace je tady. 

Projížďka na lodičkách v central parku

Carrie ze Sexu ve měste a rande s panem Božským. Tak tehdy mě to poprvé napadlo. Samozřejmě jsem tehdy byla zachumlaná na gauči v Praze. Ale jakmile jsme vyčíhali letenky, věděla jsem, že to musíme zkusit. A tak netvalo dlouho a už jsme hledali, kde a jak lodičky půjčit.

Využili jsme tuto půjčovnu. Hodinka vychází na 15 USD (byli jsme v roce 2017). Určitě bych se nebála vzít loďku hned na dvě hodiny. Přeci jen, než doveslujete někam, kde to stojí za to, je 20 minut pryč. Zvldánete několik fotek a už abyste se otáčeli. Na dvě hodinky je to pohodička.

A aby pohodička byla se vším všudy, je potřeba vychytat také čas. Doporučuju jít hned brzo ráno, tak si užijete jezero téměř sami! Kolem 11. hodiny už bylo na vodě lodiček docela dost, takže to vyžadovalo trochu složitejší manévrování, delší fronty,… No, zkrátka si přivstaňte.

Každopádně – výhled z vody na ikonické stavby je nezapomenutelný!

fullsizeoutput_321d

Půjčení kola

V Central Parku ještě chvíli zůstaneme, je krásnej, tak proč by ne. Pokud byste si ho chtěli pořádně projít, zabere vám to hooodně času a energie. Naštěstí ale téměř na každém rohu půjčují kola.

My jsme udělali rezervaci dopředu online, nicméně všude kolem park byli naháněči, kteří nabízeli ceny ještě výhodnější – rezervaci teda v tomhle případě nedoporučuju. Vyrazte na místo a cenu si domluvte napřímo.

V půjčovně vyfasujete kolo, helmu, řetěz a můžete frčet. Dostali jsme ještě upozornění,  že máme z kola sundávat i sedátko, prý se docela kradou. Zkušenost nemám, raději jsme to respektovali 🙂 Super je přejet celým Central Parkem nahoru, přemístit se na stezku k vodě a jet podél vody až dolů na Manhattan – pokračovat můžete samozřejmě až do Brooklynu, což je další skvělý tip (nemáte zač!) protože na mostě je vyhrazný speciální pruh jenom pro kola. Zajistí vám, že přes most projedete naprosto plynule.

fullsizeoutput_355c

Staten Island Ferry

Pokud zrovna nebudete ubytování na Staten Islandu, asi vás ani nenapadne jet trajektem, proč taky, že… Ale přesto se vyplatí udělat si čas a jet se podívat!

Trajekt na Staten Island jezdí každých 30 – 60 minut, hned vedle Battery Parku. Je zdarma a uvidíte z něj výhledy, za které se na jiných lodích platí.

Kdy vyrazit? Řekla bych, že nejlepší je doba těsně před setměním, kdy uvidíte výhled za světla a zpátky pojedete za tmy. Na Staten Islandu je také několik fajn restaurací, takže to rozhodně můžete spojit s dobrým jídlem a udělat si hezkej večer. Cesta zpátky se spokojeným bříškem bude určitě také stát za to 🙂

Doufám, že se vám moje tipy líbily – pokud ano, určitě mi dejte vědět, nebo přidejte své nápady. New York je totiž vždycky dobrej nápad a tipů na zážitky není nikdo dost!

1 komentář: „3 netradičních zážitky, které vás v New Yorku budou bavit

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s